fbpx

Periyodik Yağ Bakımı Yaz Kampanyası - Mayıs 2024

Periyodik Bakım Bilgi ve Fiyat Sorgulama

Kerim ÖZCAN - Servis ve Ürün Sorumlusu

Periyodik Bakım

Profesyonel yağ değişimi ve filtre değişimi

15.000 kilometre: Yağ filtresi ve motor yağınızın durumunun, araç üreticisi tarafından tanımlanan şekilde kontrol edilip değiştirilmesinde sınır budur. Filinta Servis, profesyonel yağ değişimi ve filtre değişimi sunar.

  • Hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli
  • Üstün kalite yağ ve yeni yağ filtreleri kullanımı
  • Eski yağın uygun şekilde atılması
  • Servis çalışması kaydı

Uzun motor ömrü için
Yağın ve filtrenin düzenli olarak değiştirilmesi, motorunuzun ömrünü otomatik olarak uzatacak ve sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Bu yüzden daima aracınızın kat ettiği mesafeyi takip edin ve geçerli olduğunda motor yağı seviyesini kontrol edin.

Yağ değişim servisimiz
Filinta Ticaret'te elektronik sistem uzmanları, doğal olarak servis aralığı göstergelerinin sıfırlanmasını işlemini de halleder. Gerektiğinde yağ değişimi ve filtre değişiminin bir daha ne zaman yapılacağını görebilmeniz için yapılan çalışmaları servis kitapçığınıza da kaydedeceklerdir.

Araçların Periyodik Bakım ve Kontrolleri
Araçlar zamana ve/veya yapılan kilometreye bağlı olarak bakım ve kontrollere ihtiyaç duyarlar. Araçların marka, model, yaş ve kilometrelerine göre yapılan bakım uygulamalarında farklılıklar bulunmakla beraber, binek araçların bakımında yapılan işlemler genel olarak benzerlikler taşır. Araç bakımları periyodik bakımlar ve ağır bakımlar olarak ikiye ayrılır. Periyodik bakımlar, otomobilinizin sorunsuz çalışmaya devam etmesi için yapılan işlemler ve kontrollerden oluşur. Ağır bakımlarda ise triger değişimi, fren balata değişimi gibi ağır işçilik gerektiren işlemler gerçekleştirilir.

Benzinli ve Dizel Araçların Periyodik Bakımları
Benzinli araçlar genel olarak 1 yıl ve/veya her 10-15 bin km’de bakım yaptırmaları gerekir. Dizel araçlar için bakım periyotu ise genel olarak 1 yıl ve/veya 10 bin km olarak belirtilir. Turbo motora sahip araçların bakım süreleri daha kısa olabilmektedir. Gerek benzinli araçların gerekse dizel araçların periyodik bakımları ile ilgili süreler, zamana bağlı olarak eskiyen ve yıpranan parçalar ile yapılan kilometreye bağlı olarak değişmesi gereken bileşenlere, yapılması gereken kontrol ve ayarlamalara göre belirlenmektedir. Bunun dışında aracın kullanım şartları bakım süresini etkileyen bir diğer faktördür.

Araçlarda Periyodik Bakımın Faydaları
Araçların periyodik bakımı, kullanım ömürlerinin kısalmasını ve performans kaybını önler. Periyodik bakımları zamanında ve gerektiği biçimde yapılmayan araçlar, arıza riski taşır, yakıt tüketimi, sürüş konforu ve güvenliği yönlerinden sorunlarla karşılaşılabilir. Ayrıca periyodik araç bakımlarının düzenli yapılması bakım maliyetlerinin gereksiz artmasını önleyecektir. Bakımları gerektiği gibi yapılmayan araçlar çevreyi daha fazla kirleterek, çevre ve insan sağlığına zarar verir.

 

Fiyat ve Randevu İçin Tıklayın

BİZLE ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI!

Tecrübe, kaliteli hizmet ve kazanılan zamandır.

TOP